Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
8,4 Výborné 3 recenzí

Matterhorn

PRŮSMYK GRIMSEL• OBERWALD • VISP • PŘEHRADA MATTMARK • ZERMATT • SCHWARZSEE • HÖRNLI HÜTTE • SAAS FEE • MITTELALLALIN • HANNIG • SUNNEGGA • FINDELN • FELSKINN • LEDOVEC CHESSJEN • SAAS GRUND • HOHSAAS • KREUZBODEN • ALMAGELLERALP • ŽENEVSKÉ JEZERO • MONTREUX

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 8% ze základní ceny do 31.12.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři od 1.2.2019 (do té doby je výhodnější sleva za včasný nákup).

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2500
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
1. a 2. osoba na pokoji 3. a 4. osoba na pokoji
termín polopenze polopenze
10.08.2019- 17.08.2019 14 590,- 13 590,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách odjedeme z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa: Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, České Budějovice 400 Kč, Vodňany 400 Kč, Písek 400 Kč, Tábor 400 Kč, Hradec Králové 400 Kč, Pardubice 400 Kč, Chrudim 400 Kč, Poděbrady 400 Kč, Kolín 400 Kč, Ostrava 400 Kč, Olomouc 400 Kč).

2. den

Ráno vyjedeme do průsmyku Grimsel s nádherným výhledem na Bernské a Walliské Alpy. Pojedeme přes Gletsch s výhledem na Rhonský ledovec pod průsmykem Furka a v Oberwaldu si prohlédneme historický parní vlak Furkadampfbahn. Odtud se vydáme po proudu řeky Rhony do Vispu, odkud budeme stoupat hlubokými údolími Vispertal a Saastal k přehradě Mattmark s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku. Podnikneme turistický okruh okolo přehrady pod mohutnými vrcholy čtyřtisícovek a pohodlným sestupem dojdeme do hotelu
Monte Moro v Saas Almagell. Večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do Täsche v údolí Mattertal a dále zubačkou do Zermattu, nejbohatšího a snad i nejmalebnějšího alpského letoviska. Kvůli klidu a čistému vzduchu je zde pro hosty doprava zajišťována pouze elektromobily. Projdeme se mezi dřevěnými domy a luxusními hotely až ke kostelu, kde se nám otevře první pohled na mohutnou skalní
pyramidu Matterhornu. Kabinovou lanovkou vyjedeme k horskému jezeru Schwarzsee (2 583 m) přímo pod Matterhornem a potěšíme se pohledem na tuto nezaměnitelnou horu i na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosu na pozadí dalších čtyřtisícovek. Půjdeme ve stopách dobyvatelů Matterhornu až k horské chatě Hörnli (3 260 m), odkud všechny expedice zahajují výstup k jeho přemožení. Po odpočinku a pokochání
se pohledem na hluboko ležící Zermatt a věnec čtyřtisícovek nad ním sestoupíme z Hörnli Hütte k jezeru Schwarzsee, kde
nasedneme na lanovku do Zermattu a odtud se zubačkou dostaneme zpět k autobusu do Täsche. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani přejedeme do Saas Fee (dopravu v obci zajišťují opět pouze elektromobily), kde se projdeme mezi starobylými dřevěnými domky. Odtud nás do výšin vyveze nejdříve lanovka na Felskinn (3 000 m) a dále podzemní metro až na Mittelallalin (3 460 m), kde na nás čeká otáčivá restaurace přímo pod vrcholem Allalinu a především úchvatný výhled na ledovce a čtyřtisícovky. Po návratu do Saas Fee podnikneme výstup přes Hohnegg až na Hannig (2 350 m) s výhledem na celé Saas Fee. Cestu zpět nám usnadní lanovka a poté se pohodlnou
cestou vydáme ze Saas Fee až k hotelu v Saas Almagell. Večeře, nocleh

5. den:

Po snídani se opět vydáme do Täsche a zubačkou do Zermattu. Alpským metrem se dostaneme na Sunneggu (2 288 m) s jezírkem Leisee, ve kterém se zrcadlí Matterhorn. Vystoupíme na Blauherd s výhledem na mohutný štít Weisshornu a po odpočinku budeme sestupovat okolo horských jezírek Stellisee a Grünsee až do horské vesničky Findeln. Naskytnou se nám krásné pohledy na Matterhorn zrcadlící se na hladině jezírek a pak nás bude čekat další sestup do Zermattu, kde se zastavíme u symbolického památníku a hřbitova horských vůdců. Zubačkou zpět do Täsche k autobusu, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

6. den:

Po snídani se přemístíme do nám již známého Saas Fee, z něhož vyjedeme lanovkou na Felskinn (3 000 m), a projdeme¨se přes ledovec Chessjen až k horské chatě Britania (3 030 m), kde se pokocháme nádherným pohledem na přehradu Mattmark a průsmyk Monte Moro, kterým vede známá horská cesta do Itálie. Návrat na Felskinn a lanovkou zpět do Saas Fee. Po krátké přestávce výjezd kabinovou lanovkou na Spielboden. Výstup až k úpatí mohutného ledovce Feegletscher. Návrat lanovkou do Saas-Fee a autobusem do hotelu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. den:

Po snídani se pohodlnou cestou v údolí vydáme do Saas Grundu. Kabinová lanovka nás vyveze na Hohsaas (3 098 m) pod mohutným Weissmiesem, odkud se nám naskytnou panoramatické výhledy na protilehlé čtyřtisícovky a pod nimi na horské terase ležící Saas Fee. Zpět se lanovkou dostaneme do mezistanice Kreuzboden (2 397 m) a odtud se vydáme po vyhlídkové cestě přes horské louky na Almagelleralp. Během cesty budeme mít panoramatický rozhled na čtyřtisícovky a ledovce obklopující údolí Saas. Z Almagelleralp sestoupíme do Saas Almagell. Odjíždět budeme údolím Rhony k naší poslední zastávce, kterou bude Ženevské jezero. Po jezerním břehu lemovaném palmami se projdeme z luxusního Montreux k mohutnému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

8. den:

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 5× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2 500 Kč

Doporučená výměna na lanovky a zubačky 80 CHF.
Cena nezahrnuje pobytovou taxu 35 CHF/os./pobyt – po zaplacení je zdarma karta na všechny lanovky v údolí Saas (4., 6., 7. den kromě Mittelalallin – cena cca 45 CHF).

Slevy:
• 3. a 4. osoba na pokoji - 1.000 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 1.9.2014
Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu, prostřednictvím Vaši CK ve dnech 16.08. až 23.08. 2014 do Švýcarska - Matterhorn. Chtěla jsem vyslovit, aspoň touto cestou, velkou spokojenost s celým zájezdem: s jeho zajištěním .. jak organizačně, velmi příjemní a profesionálními páni řidiči, autobus super, paní průvodkyně rovněž byla bezvadná...velmi přístupnou a zajímavou formou nás informovala o státě, krajině, regionu v průběhu cesty i přímo pak při túrách. Rovněž ubytování včetně stravy bylo bezchyby. Ještě jsem chtěla poděkovat za velmi profesionální a příjemný přístup Vašich zaměstananců, kteří řešili mé "dotazy" velmi operativně a trpělivě, Vám kladené několik dnů před odjezdem. Děkuji S pozdravem Pavelcová.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,7 Strava 5,3 Delegát 9,7 Doprava 9

Ludmila Špačková - Matterhorn (13.08.2017 - 20.08.2017)
Hodnoceno: 31.08.2017

Hotel 10 Strava 5 Delegát 9 Doprava 9

Zuzana Barteysová - Matterhorn (13.08.2017 - 20.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 9 Strava 6 Delegát 10 Doprava 8

Jitka Svobodová - Matterhorn (13.08.2017 - 20.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 5 Delegát 10 Doprava 10
Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video

Wellness pod Grossglocknerem

autokarem
polopenze
First minute
od 9 835,-
Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

Za bernardýny, nejvyšší horou a nejdelším ledovcem Evropy

autokarem
strava dle popisu
First minute
od 10 295,-

Švýcarské železniční dobrodružství

autokarem
polopenze
First minute
od 11 675,-
Luzern, Švýcarsko

Nejkrásnější města, hory a jezera centrálního Švýcarska

autokarem
strava dle popisu
First minute
od 13 331,-
Chamonix Chamonix

Okolo Mont Blanc Okolo Mont Blanc

autokarem
polopenze
First minute
od 13 515,-