Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 3 recenzí

Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska

BALLENBERG • SCHYNIGE PLATTE • INTERLAKEN • BERN • THUN • THUNSKÉ JEZERO • SPIEZ • ENGELEBERG • TITLIS ROTAIR • SOUTĚSKA AARE • VODOPÁD REICHENBACHFALL • MEIRINGEN • LUZERN (UNESCO) • VIERWALDSTÄTTERSEE • RIGI KULM

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 2500
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín polopenze
31.07.2018- 05.08.2018 13 690,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně, svoz Ostrava 400 Kč (další nástupní Ždár nad Sázavou 250 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma, Praha zdarma, Plzeň zdarma). Přes Německo dojedeme večer do místa našeho ubytování v oblasti centrálního Švýcarska.

2. den

Po snídani objevíme kouzlo dávných casu v unikátním skanzenu Ballenberg, kde se mezi stovkou historických stavení projdeme celým Švýcarskem. Poté se již vypravíme ozubnicovou železnicí na náhorní plošinu Schynige Platte (2.100 m) se snad nejkrásnějším kruhovým výhledem ve Švýcarsku – na jedné straně se nám otevře pohled na bílé giganty Bernských Alp: Eiger, Mönch a Jungfrau a na straně druhé uvidíme jezerní plochy Thunského i Brienzského jezera. Úžasné vyhlídky umocní návštěva Alpské zahrady, posezení pri káve na terase restaurace či procházka mezi skalnatými vrcholky. V pozdním odpoledni se zastavíme v centru oblasti v luxusních klimatických lázních Interlaken, malebně položených mezi dvěma jezery. Návrat do hotelu.

3. den:

Snídaně. Hlavní město Švýcarska oplývá nejedním kouzlem, a proto jej navštívíme i my. Křivolaké staré město Bern (UNESCO) je orámováno řekou Aare a nabízí úchvatné pohledy na Alpy. Domy z vápence se středověkými podloubími, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami i katedrála jsou jen několika z mnoha duvodu, jež radí město mezi skvosty středověké evropské architektury. Odtud se vydáme do historického Thunu se starými měšťanskými domy, s bohatou květinovou výzdobou a s dominantním středověkým hradem z roku 1191. Podnikneme plavbu po Thunském jezeře až do půvabného lázeňského Spiezu a odtud se vydáme na procházku romantickým okolím kolem fotogenického zámku Oberhofen a dle časových možností si prohlédneme i jeho interiéry. Návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani pojedeme do údolí pod ledovcem Titlis do malebného vysokohorského městečka Engelebergu s benediktýnským klášterem, jehož chrámový poklad pochází z 12.–13. století. V klášterním areálu navštívíme také jedinou klášterní sýrárnu ve Švýcarsku. Pak nás první otácivá lanovka na svete Titlis Rotair, která se během jízdy otáčí o 360°, přenese do světa sněhu, ledu a ledovců na vrchol hory Titlis až do výšky 3.028 m. Budeme se zde kochat výhledy na Valaiské Alpy nebo se projdeme
ledovcovou jeskyní. Po sjezdu z Titlisu zamíříme do soutěsky řeky Aare v údolí Hasli. Bezpečný chodník, lávky a tunely nás provedou nad dravými říčními proudy mezi skalami, abychom na druhé strane obdivovali hrmící vodopád Reichenbachfall, kde zahynul Doyleův románový hrdina Sherlock Holmes. V Meiringenu se nachází v suterénu vysvěceného kostela anglické církve také muzeum S. Holmese, a kostel je nyní pojmenován Conan Doyle Palace. Návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani navštívíme srdce Švýcarska – město Luzern (UNESCO), které má všechno, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří – město, jezero, hory. Budeme se toulat kouzelným historickým centrem, projdeme se i po středověkém Kapličkovém mostě. Zájemci se ve svém volnu dozví o švýcarských železnicích, lodích a celém unikátním dopravním systému, pokud navštíví švýcarské Muzeum transportu. Ostatní se mohou s průvodkyní zúčastnit plavby po jezere Vierwaldstättersee s krásnou kulisou zasnežených alpských štítu, během které připlujeme až do Vitznau, odkud vyjedeme zubackou na horu Rigi Kulm (1.798 m), právem nazývanou „Královnou hor“. Rozevřou se před námi výhledy na Alpy, Luzern, třináct jezer pod námi i pastviny s všude prítomnými pasoucími se krávami. Během horské vycházky se budeme moci občerstvit nebo vychutnat skleničku dobrého švýcarského vína na slunecných terasách horských chat. Zpátecní cesta nás dovede moderní kabinovou lanovkou do letoviska Weggis. V Luzernu autobus vyzvedne ty, kteří se nezúčastnili výletu na Rigi a věnovali se celý den Luzernu. Poté se spolecnš vydáme na cestu zpět do ČR.

6. den:

Příjezd do Plzně a Prahy v ranních, do Brna v dopoledních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• 3× večeři
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.500 Kč

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 10.8.2017
Dobrý den,
v neděli jsme se vrátili ze zájezdu do Švýcarska, který se nám moc líbil, neboť nám vyšlo super počasí a hlavně díky paní průvodkyni Alene Peňázové, která měla vše skvěle zorganizované a řekla nám spoustu zajímavých věcí. Moc jí chválíme a prosíme vás, abyste jí vyřídili naše poděkování.
Jitka Jakubková
PS. Měli jsme také výborné ubytování s krásným výhledem na hory. Některým účastníkům se nelíbila strava, ale my jsme byli spokojeni.

Mail doručen: 7.7.2009
Dobrý den, ve dnech 1.- 6.7.2009 jsme se zúčastnili zájezdu do Švýcarska ( SZ 0701 ). Chci poděkovat cestovní kanceláři za velmi dobrou organizaci a především průvodkyni, paní Janě Zaviačičové, za profesionální vedení zájezdu, příjemné a milé vystupování a stejně tak oběma řidičům za ochotné jednání a bezpečnou jízdu. Zdravím, Mgr. Zdeňka Hrabcová

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,7 Strava 8,7 Delegát 10 Doprava 10

Miroslav Baroš - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)
Hodnoceno: 03.09.2017

Hotel 10 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Byli jsme velice spokojeni jak s organizací zájezdu tak s průvodkyní i dopravou. Bonusem bylo nádherné počasí.

Jitka Jakubková - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

Iveta Schönová - Nejkrásnější města a hory centrálního Švýcarska (01.08.2017 - 06.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10
Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video