Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
10 Výborné 1 recenzí

Saas-Fee - perla švýcarských Alp

FURKAPASS • RHÔNEGLETSCHER • SAAS-FEE • SPIELBODEN • GLETSCHERGROTTE • HOHSAAS • KREUZBODEN • FURGGSTALDEN • MATTMARK • FELSKINN • METRO ALPIN • MITTELALLALIN • ICE PAVILION • HANNIG • BERN

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2018 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2018 a po 1.9.2018. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1600
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín polopenze
07.08.2018- 12.08.2018 14 490,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy, Plzně, (další nástupní místa Ždár nad Sázavou 250 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kromeríž 350 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč,, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma). Odpoledne pojedeme přes Furkapass (2.436 m), jeden z nejvýše položených průsmyků Švýcarska. Zastavíme se na vyhlídce hotelu Belvedere, v jehož sousedství se nachází turistický magnet této oblasti – ledovec Rhônegletscher. Pokračovat budeme do údolí Saastal. Přijedeme do světoznámého horského střediska Saas-Fee (1.800 m) obklopeného 13 štíty čtyřtisícovek a 9 ledovci, kde se v pozdních vecerních hodinách ubytujeme pro celý náš zbývající pobyt. Nocleh.

2. den

Po snídani vyjedeme novou desetimístnou gondolovou lanovkou na Spielboden (2.448 m) (v kartě). Pod konečnou stanicí lanovky s krásnými výhledy do okolí se nachází sviští ráj. Jde o oblast, kde žije volně kolonie sviště alpského. Tito svišti se nebojí lidí, nechají se pohladit i nakrmit. Dolu do údolí sejdeme po úzké turistické stezce podél ledovce a dále po hřebeni panoramatickou cestou pres jezero u horské chaty Gletschergrotte, kde se můžeme občerstvit (cca 2,5 hod.). Zájemci se mohou vrátit lanovkou. Odpoledne budeme mít volno k procházkám a relaxaci. Pro zdraví prospěšná bude jistě Kneippova stezka. Odvážnější z nás se mohou oddat adrenalinové zábavě v Adventure Forest s 280 m dlouhým přeletem v závěsu na laně nad říčkou Fee-Vispe (cca 31 CHF). Návrat do hotelu, večeře, nocleh

3. den:

Po snídani sjedeme autobusem do Saas-Grund a kabinkovou lanovkou vyjedeme do výšky 3.146 m do konečné stanice Hohsaas (3.200 m) (v kartě), kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee. Nad stanicí lanovky se projdeme naučnou stezkou „18 Viertausendern“ (18 čtyřtisícovek). Každému z těchto vrcholů je věnováno zastavení v podobě kamenné mohyly s nejrůznějšími informacemi a zajímavostmi. Poté sjedeme do mezistanice Kreuzboden (2.405 m) (v kartě), a necháme se okouzlit překrásnou přírodou v podobě alpské květeny, malého jezírka a nám již známých horských zvířátek – svišťů. Zdatnější turisté se vydají na cca 3,5 hod. procházku tzv. alpskou květinovou cestou, která vede přes Almagelleralp k horní stanici lanovky Furggstalden (v kartě) a odtud dále do Saas Almagell. Ostatní sjedou k autobusu do Saas Grund, odkud budou pokračovat k lanovce, která je vyveze na Furggstalden (1.885 m), kde se mohou občerstvit v horském hotelu a z terasy obdivovat krásu velehor. Poté se všichni společně vydáme k přehradě Mattmark (2.197 m) s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku, která je obklopena nádhernou krajinou, ale také spojená s velkou tragédií, která se zde stala před více jak 50 lety a při které zahynulo několik desítek dělníků. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme lanovkou Felskinn (3.000 m) (v kartě), a odtud se vydáme podzemní dráhou Metro Alpin (cca 45 CHF), která je nejvýše položeným metrem na světě. Přijedeme do ledovcového areálu Mittelallalin (3.500 m). Tunel je proražený do úbočí hory Allalinhorn, měří 1.749 metrů a překonává výškový rozdíl 476 metrů. Na Mittelallalinu, z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě, se nám naskytne nezapomenutelný zážitek v podobě úchvatného panorama horských velikánu sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Najdeme zde také nejvetší umělou ledovcovou jeskyni na světě Ice Pavilion (5.500 m2) (10 CHF) postavenou glaciologem Benediktem Schnyderem. Ledové sochy a tajemné modré světlo vytvořené slunečními paprsky pronikající ledovou masou nabízí pohled do fascinujícího světa věčného ledu. Během prohlídky nahlédneme pod pokličku vedeckého zkoumání ledovců a zjistíme, jak byly vytvoreny a jak probíhá jejich výzkum. Vyhlídky nám také umožní nahlédnout do nitra ledovce. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani si uložíme zavazadla do autobusu a vydáme se lanovkou na Hannig (2.350 m) (v kartě), abychom si naposledy vychutnali ledovcové panorama a rozloucili se se světem fascinujících a zároveň neúprosných horských velikánů. Zpáteční cestu si můžeme zpestřit jízdou na terénních kolobežkách (10 CHF), sejít pěšky (cca 1,5 hod) nebo se vrátit lanovkou. V odpoledních hodinách se zastavíme v Bernu(UNESCO), hlavním městě Švýcarska, přezdívaném také město medvědů. Křivolaké staré město je orámováno řekou Aaare a nabízí úchvatné pohledy na Alpy. Domy z vápence se středověkými podloubími, renesancní kašny s pestrobarevnými sochami i katedrála jsou jen několika z mnoha důvodů, jež řadí město mezi skvosty středověké evropské architektury. V podvečerních hodinách se již vydáme na cestu domů.

6. den:

V ranních hodinách přijedeme do Plzně, Prahy, následně do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• 3× večeři
• lanovky v údolí Saastal (vyznačeno v textu)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.600 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Liana Winklerová - Saas-Fee - perla švýcarských Alp (08.08.2017 - 13.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl úžasný, spokojenost. Škoda, že nevyšlo počasí na sto procent, ale to bohužel nelze ovlivnit. Určitě se opět na nějakém zájezdě potkáme. Děkuji.

Další hodnocení

Video