Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
10 Výborné 2 recenzí

Saas-Fee - perla švýcarských Alp

FURKAPASS • RHÔNEGLETSCHER • SAAS-FEE • SPIELBODEN • GLETSCHERGROTTE • HOHSAAS • KREUZBODEN • FURGGSTALDEN • MATTMARK • FELSKINN • METRO ALPIN • MITTELALLALIN • ICE PAVILION • HANNIG • BERN

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1600
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín polopenze
02.07.2019 - 07.07.2019 14 890,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (předpokládaný čas odjezdu 5:15), přes Prahu (předpokládaný čas odjezdu 8:15) a Plzeň (předpokládaný čas odjezdu 9:35), další nástupní místa Ždár nad Sázavou 300 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 400 Kč, Kromeríž 400 Kč, Přerov 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč,, Velká Bíteš – dálnice zdarma, Velké Meziříčí – dálnice zdarma, Jihlava-Pávov zdarma). Odpoledne pojedeme přes Furkapass (2 436 m), jeden z nejvýše položených průsmyků Švýcarska. Zastavíme se na vyhlídce hotelu Belvedere, v jehož sousedství se nachází turistický magnet této oblasti – ledovec Rhônegletscher. Pokračovat budeme do údolí Saastal. Přijedeme do světoznámého horského střediska Saas-Fee (1 800 m) obklopeného 13 štíty čtyřtisícovek a 9 ledovci, kde se v pozdních večerních hodinách ubytujeme pro celý náš zbývající pobyt. Nocleh.

2. den

Po snídani vyjedeme novou desetimístnou gondolovou lanovkou na Spielboden (2 448 m) (v kartě). Pod konečnou stanicí lanovky s krásnými výhledy do okolí se nachází sviští ráj. Jde o oblast, kde žije volně kolonie sviště alpského. Tito svišti se nebojí lidí, nechají se pohladit i nakrmit. Dolů do údolí sejdeme po úzké turistické stezce podél ledovce a dále po hřebeni panoramatickou cestou přes jezero u horské chaty Gletschergrotte, kde se můžeme občerstvit (cca 2,5 hod.). Zájemci se mohou vrátit lanovkou. Odpoledne budeme mít volno k procházkám a relaxaci. Pro zdraví prospěšná bude jistě Kneippova stezka. Odvážnější z nás se mohou oddat adrenalinové zábavě v Adventure Forest s 280 m dlouhým přeletem v závěsu na laně nad říčkou Fee-Vispe (cca 36 CHF). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani sjedeme autobusem do Saas-Grund a kabinkovou lanovkou vyjedeme do výšky 3 146 m do konečné
stanice Hohsaas (3 200 m) (v kartě), kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee. Nad stanicí lanovky se projdeme naučnou stezkou „18 Viertausendern“ (18 čtyřtisícovek). Každému z těchto vrcholů je věnováno zastavení v podobě kamenné mohyly s nejrůznějšími informacemi a zajímavostmi. Poté sjedeme do mezistanice Kreuzboden (2 405 m) (v kartě), a necháme se okouzlit překrásnou přírodou v podobě alpské květeny, malého jezírka a nám již známých horských zvířátek – svišťů. Zdatnější turisté se vydají na cca 3,5 hod. procházku tzv. alpskou květinovou cestou, která vede přes Almagelleralp k horní stanici lanovky Furggstalden a odtud dále do Saas Almagell. Ostatní sjedou k autobusu do Saas Grund, odkud budou pokračovat k lanovce,
která je vyveze na Furggstalden (1 885 m) (v kartě), kde se mohou občerstvit v horském hotelu a z terasy obdivovat krásu
velehor. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani pojedeme lanovkou Felskinn (3 000 m) (v kartě), a odtud se vydáme podzemní dráhou Metro Alpin (cca 45 CHF), která je nejvýše položeným metrem na světě. Přijedeme do ledovcového areálu Mittelallalin (3 500 m). Tunel je proražený do úbočí hory Allalinhorn, měří 1 749 metrů a překonává výškový rozdíl 476 metrů. Na Mittelallalinu, z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě, se nám naskytne nezapomenutelný zážitek v podobě úchvatného panorama horských velikánů sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Najdeme zde také největší umělou ledovcovou jeskyni na světě Ice Pavilion (5 500 m2) (v kartě) postavenou glaciologem Benediktem Schnyderem. Ledové sochy a tajemné modré světlo vytvořené slunečními paprsky pronikající ledovou masou nabízí pohled do fascinujícího světa věčného ledu. Během prohlídky nahlédneme pod pokličku vědeckého zkoumání ledovců a zjistíme, jak byly vytvořeny a jak probíhá jejich výzkum. Vyhlídky nám také umožní nahlédnout do nitra ledovce. Možnost túry z Felskinn na Brittania Hütte. Milovníci lyžování si mohou tento den zapůjčit vybavení a vyrazit si zalyžovat na skvěle upravené sjezdovky. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani si uložíme zavazadla do autobusu a vydáme se lanovkou na Hannig (2 350 m) (v kartě), abychom si naposledy vychutnali ledovcové panorama a rozloučili se se světem fascinujících a zároveň neúprosných horských velikánů. Zpáteční cestu si můžeme zpestřit jízdou na terénních koloběžkách (cca 10 CHF), sejít pěšky (cca 1,5 hod.) nebo se vrátit lanovkou. Poté se všichni společně vydáme k přehradě Mattmark (2 197 m) s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku, která je obklopena nádhernou krajinou, ale také spojená s velkou tragédií, která se zde stala před více jak 50 lety a při které zahynulo několik desítek dělníků. V odpoledních hodinách se zastavíme u Ženevského jezera – zdejší koktejl jižní vegetace, vrcholků Savojských Alp a terasovitých vinic
už po staletí fascinuje a inspiruje umělce, skladatele i obyčejné turisty. Zastavíme se v kosmopolitním Montreux, jenž bývá označováno za „srdce ženevské riviéry“. Toto místo si zamiloval i zpěvák Fredy Mercury – bylo pro něj druhým domovem – a vzpomínkou na něj je socha u břehu jezera. Nedaleko leží hrad Chillon, který patří k nejpozoruhodnějším a nejnavštěvovanějším památkám v zemi. Jeho mohutné opevnění a věže se odrážejí od modré hladiny, což podtrhuje romantický ráz tohoto místa. V podvečerních hodinách se již vydáme na cestu domů.

6. den:

V ranních hodinách přijedeme do Plzně (předpokládaný čas příjezdu 4:40), Prahy (předokládaný příjezd 6 hodin), následně do Brna s předpokládaným příjezdem v 9 hodin.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 4× snídani
• 3× večeři
• kartu Saas-Fee (zahrnuje lanovky dle programu)
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1 600 Kč

V době vydání katalogu nejsou ještě publikovány karty pro rok 2019 (uvedené atrakce jsou z roku 2018).
V případě změny bude program upraven.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Ivona Peštálová - Saas-Fee - perla švýcarských Alp (07.08.2018 - 12.08.2018)
Hodnoceno: 16.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Liana Winklerová - Saas-Fee - perla švýcarských Alp (08.08.2017 - 13.08.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Zájezd byl úžasný, spokojenost. Škoda, že nevyšlo počasí na sto procent, ale to bohužel nelze ovlivnit. Určitě se opět na nějakém zájezdě potkáme. Děkuji.

Další hodnocení Další hodnocení

Video